Skip to main content

Om os

Suveræn rustbeskyttelse

SUVO Danmark har mere end 45 års erfaring inden for rustbeskyttelse i autobranchen. Alle produkter, der bruges i kampen mod rusten, udvikles, testes og kontrolleres løbende hos SUVO Danmark, som har hovedsæde i Holstebro.

En mærkesag er høj produktkvalitet såvel som service. Det kan du blandt andet opleve på et af de 50 SUVO-centre, som er fordelt i hele Danmark.

Vi glæder os til at tage imod dig og din bil. 

SUVO Danmark

Adm. direktør

Palle Pedersen

Tlf.: 9610 9625
E-mail: palle@suvo.dk

Kommerciel direktør

Carsten R. Larsen

Tlf.: 9610 9624
E-mail: carsten@suvo.dk

Controller

Mikale Krintel

Tlf.: 9610 9621
E-mail: mkk@suvo.dk

Marketingchef

Theresa Rathkjen Østergaard

Tlf.: 9610 9628
E-mail: theresa@suvo.dk

Marketing

Helena Kjeldsen

Tlf.: 9610 9620
E-mail: helena@suvo.dk

Teknisk Servicechef

Chris Jensen

Tlf.: 9610 9629
E-mail: chris@suvo.dk

Lager- og indkøbschef

Michael Frost

Tlf.: 9610 9627
E-mail: michael@suvo.dk

Produktionschef

Mads Raahede

Tlf.: 9610 9623
E-mail: mads@suvo.dk

Produktionsassistent

Dennis Boe Nielsen

SUVO Garanti

Formand

Jes Just

Hjørring Rustbeskyttelse / SUVO Hjørring
Ærøvej 19, 9800 Hjørring
Tlf.: 9890 2377

Næstformand

Thomas Risgaard

Undervognstunellen ApS
Halkjærvej 13, 9200 Aalborg SV
Tlf.: 9818 1815

Kasserer

Martin Borum Mortensen

Herning Undervognscenter
Cypresvej 12, 7400 Herning
Tlf.: 9722 4080

Bestyrelsesmedlem

Bo Futterup

Brdr. Futterup I/S
Gl. Åstedvej 3, Åsted, 7870 Roslev
Tlf.: 9759 5005

Kvalitetsansvarlig

Søren Giversen

Østjysk Undervognscenter / SUVO Ebeltoft
Hans Winthers Vej 21, 8400 Ebeltoft
Tlf.: 8634 6171

Bestyrelsesmedlem

René Høybye Carstensen

Vandel Undervognscenter
Hans Thomsens Vej 100, 7184 Vandel
Tlf.: 7588 0188

Bestyrelsesmedlem

Thomas Strandbygaard

Sønderjysk Undervognscenter
Egevej 24, 6200 Aabenraa
Tlf.: 7362 2424

Gør karriere i SUVO

Vi har i øjeblikket ingen ledige stillinger, men du er altid velkommen til at kontakte os og høre om mulighederne for at blive en del af SUVO.

Giv os et kald på tlf.: 97 41 20 77 eller send en mail til os på info@suvo.dk

 

Back to top